Naše třída
Třídní projekt Sovičky

Třídní projekt Sovičky

Po dvou letech s Piráty jejich papoušek odletěl, aby ke mně do třídy přilétli noví prvňáčci Sovičky se zelenou lesní třídní barvou.

Sovičky jméno své třídy hájí,
společně si vždy pomáhají.
Plní si své úkoly, rády chodí do školy.
Studovat teď začínají , nudu ať zde nepoznají.

V mnohém se navázalo na odzkoušené a fungující s ročníkem Pirátů. Motivace byla již propracovaná s předstihem a využila jsem k tomu osvědčených tipů a triků pro Třídní projekty a projektovovou výuku.

Třídní projekt Sovičky
Třídní projekt Sovičky

Celotřídní vývoj a putování však nesměřovalo k něčemu (jako dříve ke sluji, k ostrovu), ale v sovích hnízdech se na třídním stromě proměňovali jednotlivci dle svých úspěchů a pokroků postupně z klubající sovičky, přes píšící a čtenářskou až na tu studovanou – jejich podobu můžete najít zde

Společně s rodiči se začaly psát první stránky Sovího deníku, fungoval Soví průkaz, sovy nám zdobily třídu a při dosažení jednotlivých sovích úrovní se rozdávaly různé drobné soví dárky. Při předávání slabikářů se poprvé zazpíval i Soví hit.

Pravidla Soviček

  1. K ostatním se chovám slušně.
  2. Plním zadané úkoly dle pokynů.
  3. Nezapomínám své věci a domácí úkoly.
  4. Neporušuji “Soví moudra” z velké ostrovní cesty
    (Ostrov ticha a klidu, Země bystrého ucha, Srdečný dobrákov, Země zastaveného času, Usměvavý domov).
  5. Nepodvádím a nelžu.
  6. Mám-li 10 razítek v průkazu, dostávám lístek na náš strom.

Třídní projekt Sovičky – Souhrnná prezentace

Souhrnná prezentace je dostupná na serveru SlideShare.

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.