Naše třída

Mgr. Monika Kuchnová

Dobrý den,
jmenuji se Monika a už pár let učím španělský jazyk na střední škole, posledních pár let externě pracuji na katedře romanistiky FF OU jako učitel oborové didaktiky, školím pro CERMAT jak na státní maturitu a pro KVIC metodologicko-didaktické kurzy pro učitele.

Vysokoškolský titul jsem získala na Filozofické fakultě Ostravské univerzity obor středoškolský učitel španělského a německého jazyka, následně pak na Pedagogické fakultě stejné univerzity obor učitel hudební výchovy a německého jazyka pro 2. stupeň základní školy.

Učím ráda, dělám to hlavně pro své žáky, takže je třeba jít s dobou, zapojovat IT techniku, dělat hodiny zajímavé, hravé a interaktivní. A to nejen pro žáky, ale i pro nás učitele, abychom jednak neusnuli na vavřínech, ale aby nás to taky pořád bavilo. Proto se s Vámi ráda podělím o několik tipů, jak (nejen jazykovou) výuku zpestřit.

Většinu toho, co zde nasdílím, mám sama vyzkoušeno jako učitel nebo posluchač z různých seminářů a školení, kterých jsem se zúčastnila v ČR i v zahraničí. Nebo mi o něčem někdo řekl a já to prostě vyzkoušela a nadchlo mě to.

Snad to tedy nadchne i Vás.

Kontakt

Chcete se na něco zeptat nebo mi napsat?
Kontaktujte mě na e-mailu monika@nase-trida.cz.