Naše třída

Třídní projekt Cestovatelé

V mnohém se navázalo na již dříve odzkoušené a fungující s ročníkem Pirátů. Nebo Soviček. Třídní projekt jsem  ropracovala s předstihem během léta a využila jsem k tomu osvědčených tipů a triků pro Třídní projekty a projektovovou výuku.

Třídní projekt – Motivace, cíle

Celotřídní vývoj a putování směřovalo z jednotlivých ostrovů, které obývaly děti, k ostrovu s pokladem. Tentokrát jsem měla „zděděnou“ třídu, tak jsme se potřebovali společně „naladit“. Vzhledem k tomu, že se motivace s maskotem mývalem ujala, necháváme si ji i na další rok.

Třídní projekt Cestovatelé

Deník a třídní průkaz

Společně s rodiči se hned od září začaly psát první stránky měsíčníku, letos poprvé se psal deník i pro mývala, který cestoval po týdnu mezi dětmi, fungoval cestovatelský průkaz, kde se denně značí, jak si den užily a vnímaly ho děti, ale i to, jak ho vidí učitel. Třídu nám zdobí velká putovní mapa pro cestovatelé, keramický i plyšový maskot.

Katka

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

1 komentář

  • Dobrý den, zaujal mě Váš třídní projekt cestovatelé. Bylo by možné někde najít podrobné informace. S projekty nemám žádnou zkušenost a ráda bych to se svými třeťáky zkusila.