Naše třída
Třídní projekt Cestovatelé

Třídní projekt Cestovatelé

V mnohém se navázalo na již dříve odzkoušené a fungující s ročníkem Pirátů. Nebo Soviček. Třídní projekt jsem  ropracovala s předstihem během léta a využila jsem k tomu osvědčených tipů a triků pro Třídní projekty a projektovovou výuku.

Třídní projekt – Motivace, cíle

Celotřídní vývoj a putování směřovalo z jednotlivých ostrovů, které obývaly děti, k ostrovu s pokladem. Tentokrát jsem měla „zděděnou“ třídu, tak jsme se potřebovali společně „naladit“. Vzhledem k tomu, že se motivace s maskotem mývalem ujala, necháváme si ji i na další rok.

Třídní projekt Cestovatelé

Deník a třídní průkaz

Společně s rodiči se hned od září začaly psát první stránky měsíčníku, letos poprvé se psal deník i pro mývala, který cestoval po týdnu mezi dětmi, fungoval cestovatelský průkaz, kde se denně značí, jak si den užily a vnímaly ho děti, ale i to, jak ho vidí učitel. Třídu nám zdobí velká putovní mapa pro cestovatelé, keramický i plyšový maskot.

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Komentáře: 2

  • Dobrý den, zaujal mě Váš třídní projekt cestovatelé. Bylo by možné někde najít podrobné informace. S projekty nemám žádnou zkušenost a ráda bych to se svými třeťáky zkusila.

  • Dobrý den, váš projekt se mi moc líbí, bylo by možno více inspirace a námětů. Díky moc

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.