Naše třída
Výroba stativu z Ikea lampy

Výroba stativu z Ikea lampy

Na YouTube jsem narazila na pěkný návod jak z Tertial IKEA lampy vytvořit stativ pro foťák nebo mobil (resp. teoreticky cokoliv co má klasický „fotografický závit“ – netuším jak se to jmenuje, ale každý foťák to má ve své dolní části 🙂 Znalejší poprosím o doplnění v komentářích).

Návod vypadá jednoduše, takže manžel hned jel do IKEA a začal doma vyrábět. Jen se bojím, co se stane, až příště na YouTube objeví návod na výrobu atomové bomby nebo něco podobného 🙂

K čemu je to dobré?

Tento stativ je parádní pro natáčení činnosti na pracovním stole z klasického horního pohledu. Což se hodí např. pro natáčení malování, postupu výroby nějakého předmětu, nebo třeba jen vyfocení konečného výrobku na stole pod správným úhlem. Záleží na vaši kreativitě.

Postup

Postup je jednoduchý. Stačí:

EDIT (Tomáš): Na ebay jsem našel také držák pro iPad (cca 90 Kč).

Za necelých 500 Kč máte stativ hotový – Výhodou je, že díky „fotografickému šroubu“ lze připojit téměř cokoliv. Na Internetu jsem viděla, že konstrukce unese i zrcadlovku, ale my jsme doma testovali jen malý digitální foťák.

Největší problém při výrobě stativu bylo to, že se muselo cca měsíc čekat, než dorazí plastové díly z Číny. Jinak šlo všechno hladce a během hodiny bylo hotovo (zručnější to budou mít s přehledem do půl hodiny, když nepodcení přípravu :))

Fotogalerie

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

1 komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.