Naše třída
Z-Anatomy - 3D kostra člověka zdarma

Z-Anatomy – 3D kostra člověka zdarma

Z-Anatomy - 3D kostra člověka zdarma

Z-Anatomy je podrobný, open source 3D model lidského těla (kostra, svaly, nervová soustava…,) zdarma dostupný pod licenci CC BY-SA 4.0.

Pro zobrazování modelu je využivána aplikace Blender 3D (také open source). Pro ovládaní, prezentaci a nastavování vlastních pohledů na jednotlivé části lidského těla je potřebné naučit se základy ovládání Blenderu, ale pokud se Vám s tím nechce hrát můžete využít jednoduchý prohlížeč přímo na jejich webových stránkách.

Možností využití je opravdu hodně:

  • 3D tisk různých částí / kostí.
  • Vlastní rendery do prezantací, publikací apod.
  • S trochou snahy by se kostra dala i pěkně rozanimovat.
  • Fantazii se meze nekladou… 🙂

Video

 

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.