Naše třída
Kitsheet - jednoduchý (ale promyšlený) generátor pracovních listů do matematiky.

Kitsheet – jednoduchý (ale promyšlený) generátor pracovních listů do matematiky.

Webová aplikace Kitsheet představuje modernizovanou verzi původní aplikace Settlers. Obě tyto aplikace nabízejí stejnou základní funkci – tvorbu sad pracovních listů s možností nastavení základních parametrů pro tisk. Hlavním cílem Kitsheetu je šetřit čas a usnadnit přípravu výuky. Na jedno kliknutí vám dokáže vygenerovat téměř libovolný počet matematických pracovních listů a příkladů.

Kitsheet je určen především učitelům a rodičům, kteří chtějí dětem jednoduše poskytovat cvičení pro procvičování počtů. I když aplikace není zamýšlena jako nástroj pro tvorbu písemných prací, chápu, že může být i takto využita. Prioritou je jednoduchost použití a efektivní plnění základní funkce – generování pracovních listů a příkladů.

Hlavní novinky a vylepšení oproti předchozí verzi:

  • Počet čísel v příkladech se nyní pohybuje mezi 2 až 5, přičemž pro každou dvojici se generuje náhodná matematická operace.
  • Přidání závorek kolem dvojic čísel pro správné nastavení priority operátorů.
  • Každý pracovní list má nyní unikátní URL adresu, kterou můžete poslat žákům. Ti mohou příklady vyplňovat přímo v prohlížeči, přičemž výsledky se v reálném čase synchronizují s databází, což umožňuje okamžité sledování průběhu vyplňování.
  • Automatické vyhodnocení příkladů: žák pošle pracovní list ke kontrole a okamžitě vidí opravené příklady, zatímco vy máte uložené výsledky v databázi. Win-win situace. 🙂
  • Generování tiskové sestavy s QR kódy, které lze jednoduše vytisknout a rozdat žákům.
  • Možnost exportu počtů správných, špatných a nevyplněných odpovědí do MS Excel pro další zpracování.
  • Odstranění pěti nadbytečných čísel z tiskové verze, ponecháno jedno číslo navíc, které žák zakroužkuje po přiřazení správných výsledků. Tím se eliminuje složitost při sčítání zbývajících čísel.
  • Aplikace je nyní kompatibilní s mobilními zařízeními, tablety i počítači.
  • Kompletní změna technologie: přešli jsme z Javascriptu na PHP a MySQL pro ukládání a synchronizaci dat.
  • Mnoho dalších optimalizací a změn v pozadí aplikace.

Budu velmi rád, pokud vyzkoušíte novou verzi a poskytnete mi zpětnou vazbu, nápady, připomínky, pochvaly i kritiku (doufám, že té bude minimum :)). Uvědomuji si, že se jedná o BETA verzi, takže je možné, že narazíte na drobné chyby. Budete-li mít jakýkoliv dotaz, nápad na vylepšení nebo narazíte-li na chybu, napište do naši FB skupiny.

PS: Předchozí verze zůstala na stejné adrese https://settlers.nase-trida.cz, je možné, že časem obě verze sloučím a zůstane jen KitSheet.cz, ale momentálně nechávám obě verze běžet paralelně.

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.