Naše třída

Generátor pracovních listů do matematiky

Pro napsání webové aplikace Generátor pracovních listů do matematiky mě inspiroval článek z blogu Co jsem vyzkoušela – Settleři (hlavně) do matematiky.

Jitka Rambousková v odkazovaném článku Settlery popisuje následovně:

Žáci dostanou 20 příkladů a k nim 25 výsledků. V tabulce vyškrtají správné výsledky a zbývajících 5 sečtou. Pokud je vše dobře, tak získají určité číslo a tak snadno zkontrolujete správnost.

Trochu jsem si s tím konceptem pohrál a vytvořil jsem interaktivní webovou aplikaci pro generování pracovních listů založených na těchto pravidlech. Pro zjednodušení jsem zbývající čísla nechal jen 2 (místo původních 5), samozřejmě si můžete zvolit základní parametry generátoru:

  • Počet žáků
  • Počet příkladů pro jeden pracovní list
  • Rozsah čísel pro generování výrazů
  • Vyberete operátory (sčítání, odčítání, násobení, dělení)

… kliknete na tlačítko „tisk“ a okamžitě máte vygenerované pracovní listy v požadovaných počtech. V průběhu generování se zobrazují správné výsledky, ale tisk pracovních listů je vždy bez výsledků – resp. na prvním listu jsou souhrnné výsledky (což je „top secret“ papír určený jen pro učitele a kontrolu správnosti výsledků, pokud ho ztratíte tak musíte opravovat ručně, aktuálně se data nikde neukládají).

Nápady, které mám v úkolech do další verze:

  • Přihlašování a ukládání – tj. každý učitel si pod svůj profil může uložit vygenerované pracovní listy.
  • Nastavení výpočtů (např. „jen kladné výsledky“)  Nastavení pro kladné výsledky jsem již do aplikace přidal.

Aplikace je zatím v Beta provozu a budu rád když ji krátce vyzkoušíte a napíšete mi zpětnou vazbu (klidně do komentářů nebo přes Google formulář).

Generátor pracovních listů je dostupný na adrese: https://settlers.nase-trida.cz.

Ukázkové video

Tomáš

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář