Naše třída
Láhev k láhvi se staví

Láhev k láhvi se staví

Taky se vám ve třídě „rozmohly“ narozeninové třídní oslavy? A nechávali jste sklenice od „šampíčka“ u odpadkového koše?

Jednou jsem si řekla, že i ony sklenice někdy nějak s dětmi využijeme. Na počátku jsem ještě nevěděla jak, jen jsem je stavěla na skříně, ale po nějaké době nápad přišel :-).

Odvezli jsme si je s sebou na školu v přírodě… To se pan řidič divil, co nám to v úložném prostoru autobusu tak cinká.

Láhev k láhvi se staví Láhev k láhvi se staví

V průběhu pobytu v přírodě jsme si je nejprve zbavili původních obalů, pak si je označili a vyzdobili barvami na sklo, nechali zaschnout a následně si do nich vzájemně tajně vhazovali vzkazy. Své třídy vždy vedu k tomu, že víme, že i slovo dokáže potěšit a pohladit a být velkým dárkem. Řekli jsme si, že je dobré svá slova zvážit, čitelně zprávu kamarádovi sepsat, potěšit ho a podepsat se. Mezi sklenice jsme postavily i ty naše – dospělácké. Jako tři dospělí jsme pak také „měli úkol“ všichni napsat osobní vzkaz do všech lahví. Nebyla to povinnost, byla to nakonec velké radost.

Láhev k láhvi se staví

Věděli jsme, že si lahve převezmeme až na konci školního roku a že bude na každém z nás, kdy si obsah přečteme.Láhev k láhvi se staví

Jednu lahev jsme měli „celotřídní“ s přáním do dalšího školního roku a tu jsme si v září společně ve třídě rozklepli kladivem a přečetli naše vzkazy. Někteří se tou dobou už přiznali, že láhev už přes prázdniny vyprázdnili a vše si přečetli a zpět vrátili, jiní, že si ji ještě nechávají zavřenou, nebo už ji i rozklepli, nebo se na to chystají na své narozeniny… Což mě teď tak napadá, že narozeninové přání spolužáků a vzkaz v lahvi, je taky možnost využití. Co vy na to?

Společné třídní čtení vzkazů s odstupem času bylo krásné, dojemné a milé.

Láhev k láhvi se staví

Láhev k láhvi se staví

Jak se vám líbí tento tip? Jak vy „recyklujete“ lahve po třídní párty? Své postřehy můžete sdělit v komentářích.

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.