Naše třída
Krátké videoklipy na iPadu

Krátké videoklipy na iPadu

Na iPadu lze s trochou trpělivosti zvládnout skoro všechno. Poslední dobou si doma hrajeme s tvorbou krátkých videoklipů v aplikaci Clips pro iPad.

Aplikace je jednoduchá a v podstatě nabízí pár základních funkcí jako jsou např:

  • ořez délky videa,
  • změna barevného filtru,
  • přidání nálepek a titulků,
  • animované předěly,
  • a to je tak všechno…

Opravdu tedy nehrozí nepřehlednost a náročné ovládaní jako u specializovaných aplikací pro střih videa – kdo někdy zkoušel stříhat video asi ví, o čem mluvím 🙂 Jediné, co budete potřebovat, jsou krátká videa (která musíte nějak dostat do iPadu) a scénař, který má alespoň trochu hlavu a patu.

Pokud potřebujete vytvořit jednoduché video s pár efekty, můžu aplikaci Clips doporučit. Po předešlých zkušenostech se stříhem videa se mi do toho moc nechtělo, ale zvládnete se to naučit během jednoho odpoledne.

Clips jsou dostupné zdarma na AppStore a pokud si dobře pamatuji jsou také předinstalováné na novém iPadu (a iPhone). Apple zařadil Clips do vzdělávacího programu Everyone Can Create, o kterém jsem psala už dříve, takže jsou k dispozici návody a pěkné ukázky toho, co se dá vytvořit.

Ukázka

Následují video bylo celé vytvořené v Clips a natočené na telefon bez stativu a podobných hraček. Žádná  velká věda 🙂 Výsledek ohodnoťte sami…

 

Katka

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.