Naše třída
Krátké videoklipy na iPadu

Krátké videoklipy na iPadu

Na iPadu lze s trochou trpělivosti zvládnout skoro všechno. Poslední dobou si doma hrajeme s tvorbou krátkých videoklipů v aplikaci Clips pro iPad.

Aplikace je jednoduchá a v podstatě nabízí pár základních funkcí jako jsou např:

  • ořez délky videa,
  • změna barevného filtru,
  • přidání nálepek a titulků,
  • animované předěly,
  • a to je tak všechno…

Opravdu tedy nehrozí nepřehlednost a náročné ovládaní jako u specializovaných aplikací pro střih videa – kdo někdy zkoušel stříhat video asi ví, o čem mluvím 🙂 Jediné, co budete potřebovat, jsou krátká videa (která musíte nějak dostat do iPadu) a scénař, který má alespoň trochu hlavu a patu.

Pokud potřebujete vytvořit jednoduché video s pár efekty, můžu aplikaci Clips doporučit. Po předešlých zkušenostech se stříhem videa se mi do toho moc nechtělo, ale zvládnete se to naučit během jednoho odpoledne.

Clips jsou dostupné zdarma na AppStore a pokud si dobře pamatuji jsou také předinstalováné na novém iPadu (a iPhone). Apple zařadil Clips do vzdělávacího programu Everyone Can Create, o kterém jsem psala už dříve, takže jsou k dispozici návody a pěkné ukázky toho, co se dá vytvořit.

Ukázka

Následují video bylo celé vytvořené v Clips a natočené na telefon bez stativu a podobných hraček. Žádná  velká věda 🙂 Výsledek ohodnoťte sami…

 

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.