Naše třída
Kniha: Úplně nová mamutí kniha techniky

Kniha: Úplně nová mamutí kniha techniky

Ještě máme chvilku prázdniny, tak možná oceníte následující knižní tip…

Úplně nová mamutí kniha techniky je moderní ilustrovaný průvodce světem strojů. Encyklopedie je plná ručně kreslených ilustrací, které pomocí mamutího průvodce srozumitelně vysvětlují technické jevy – skvělé je, že autoři nezamrzli v pravěku (stejně jako jejich hlavní hrdina mamut) a snaží se popsat i poslední technologické trendy jako jsou elektroauta, smartphony, mikročipy apod.

Žádná velká věda

Osobně se mi líbí že jednotlivé jevy jsou popsané jednoduše a nedělá se z toho nějaká velká věda, ale na druhou stranu to má hlavu a patu a nejsou to úplné nesmysly.

Stručný obsah

Kniha má 400 stránek a je rozdělená do základních logických celků:

  1. Mechanický pohyb
  2. Ochočení prvků
  3. Pracujeme s vlnami
  4. Elektřina a automatizace
  5. Digitální oblast
  6. Heuréka! Vynálezy strojů

Kdyby na našem webu existovaly nějaké hodnotící hvězdičky pro recenze, tak bych neváhal a dal bych 5 z 5 hvězdiček 🙂 Každopádně je to moc pěkná kniha a pokud vás technika a principy strojů alespoň trochu baví je to jasná koupě.

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.