Naše třída
Kniha: Faktomluva + Gapminer

Kniha: Faktomluva + Gapminer

Práve čtu knihu Faktomluva: Deset důvodů, proč se mýlíme v pohledu na svět, která je vynikající studijní materiál proti různým fakenews a pesimistickým pohledům na svět. Na základě tvrdých dat ukazuje, že svět se mění k lepšímu a rozhodně není tak špatně, jak vidíme v médiích.

Gapminer

Skvělé je, že všechna data a jejich vizualizace (pomoci různých grafů s animovaným průběhem v jednotlivých letech) jsou zdarma k dispozici na stránce Gapminer a můžete si sami ověřit, jak se jednotlivý ukazatel mění v čase, a jestli se situace v globálu zlepšuje nebo zhoršuje – samozřejmě můžete porovnávat jednotlivé země.

Oblastí, pro které jsou posbíraná tvrdá historická data, je poměrně hodně a samozřejmě se dají různě kombinovat pro jednotlivé osy grafu.

Ideální čtení a hračka na prázdniny 🙂

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.