Naše třída
Notion - aplikace na poznámky a osobní wiki

Notion – aplikace na poznámky a osobní wiki

Notion je pěkná aplikace na poznámky a osobní wiki v jednom. Oproti jiným aplikacím pro tvorbu poznámek (např. Poznámky pro Mac, Evernote apod) umí jednoduše vkládat obsahové elementy – stačí zmáčknout „/“ a objeví se našeptávač (nadpisy, odrážky, embedované odkazy, různé tabulky, seznamy, boardy, databáze… je toho opravdu celkem hodně) a hlavně umí jednoduše vytvářet odkazy mezi jednotlivými stránkami. Můžete si tvořit osobní wikipedii a třídit poznámky do obsahových struktur.

Rozhraní aplikace

 

Cena

Notion je pro osobní použití zdarma (pro vzdělávací organizace lze získat 50% slevu na vyšší tarify) a samozřejmě funguje na všech platformách včetně webového rozhraní. Jednotlivé poznámky lze sdílet, exportovat do PDF nebo publikovat přes veřejnou URL adresu (podobně jako Google dokumenty, nebo MS Office soubory).

Notion - aplikace na poznámky a osobní wiki

Sdílení na web má několik voleb:

  • Povolit editaci
  • Povolit komentáře
  • Možnost vytvořit z dokumentu šablonu

 

 

 

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.