Naše třída

Co používám?

Sem tam se mě někdo ptá co používám při přípravě školních projektů?  Tak tady jsou odpovědi:

Technické hračky

Bez technických hraček toho v dnešní době už moc udělat nejde, ale samozřejmě se neobejdu bez starých dobrých tužek, nůžek, lepidla a papíru… které mám pořád ráda.

Notebook
Pro práci a veškeré tvoření použivám běžný notebook s Windows 10 a jsem spokojená. Manžel mě sice čím dál tím víc tlačí do Maca (asi by to dávalo smysl, když mám jablečný telefon a tablet), ale zatím statečně odolávám.

Mimochodem… Tvoříte raději na Macu nebo na PC? Budu ráda, když dáte vědět do komentářů.

iPad + Apple Pencil
V březnu 2018 Apple uvedl novou verzi svého populárního tabletu iPad s podporou Apple Pencil. Kombinace tužky a tabletu je pro výuku a prezentace jednoduše skvělá.

Co používám?
iPad + Apple Pencil = Kombinace k nezaplacení

Řezací plotter Brother ScanNcut CM900
Výrobky z papíru řežu na plotteru Brother ScanNcut CM900.

Co používám?
Řezačka papíru – ne, opravdu to není 3D tiskárna 🙂

Focení a natáčení
Na focení používám mobilní telefon. Nemá pro mě smysl používat digitální foťák, telefon udělá stejnou službu a je pořád při ruce.

Aplikace

Affinity Designer
Affinity Designer toho umí vážně hodně. Tvořím v něm skoro vše od jednoduchých vektorových ilustrací až po tiskoviny (diplomy, kartičky, placky…).

Kancelářské aplikace
Klasicky použivám hlavně Word, Excel a na prezentace PowerPoint. Když chci vytvořit sdílený dokument používám Google Drive, kde zároveň ukládám všechna svá data, kvůli jednoduché synchronizaci a záloze.

Na iPadu použivám hlavně:

… a mnoho dalších menších placených i bezplatných aplikací.

Tento seznam berte jako inspiraci, protože tvořit se dá se vším, co máte zrovna po ruce – limit je jen vaše představivost 🙂

Líbil se Vám tento článek? Pro více inspirace nás sledujte na Pinterestu.

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Pinterest