Naše třída

Co používám?

Sem tam se mě někdo ptá co používám při přípravě školních projektů?  Tak tady jsou odpovědi:

Technické hračky

Bez technických hraček toho v dnešní době už moc udělat nejde, ale samozřejmě se neobejdu bez starých dobrých tužek, nůžek, lepidla a papíru… které mám pořád ráda.

Notebook
Pro práci a veškeré tvoření použivám běžný notebook s Windows 10 a jsem spokojená. Manžel mě sice čím dál tím víc tlačí do Maca (asi by to dávalo smysl, když mám jablečný telefon a tablet), ale zatím statečně odolávám.

Mimochodem… Tvoříte raději na Macu nebo na PC? Budu ráda, když dáte vědět do komentářů.

iPad + Apple Pencil
V březnu 2018 Apple uvedl novou verzi svého populárního tabletu iPad s podporou Apple Pencil. Kombinace tužky a tabletu je pro výuku a prezentace jednoduše skvělá.

Co používám?
iPad + Apple Pencil = Kombinace k nezaplacení

Řezací plotter Brother ScanNcut CM900
Výrobky z papíru řežu na plotteru Brother ScanNcut CM900.

Co používám?
Řezačka papíru – ne, opravdu to není 3D tiskárna 🙂

Focení a natáčení
Na focení používám mobilní telefon. Nemá pro mě smysl používat digitální foťák, telefon udělá stejnou službu a je pořád při ruce.

Aplikace

Affinity Designer
Affinity Designer toho umí vážně hodně. Tvořím v něm skoro vše od jednoduchých vektorových ilustrací až po tiskoviny (diplomy, kartičky, placky…).

Kancelářské aplikace
Klasicky použivám hlavně Word, Excel a na prezentace PowerPoint. Když chci vytvořit sdílený dokument používám Google Drive, kde zároveň ukládám všechna svá data, kvůli jednoduché synchronizaci a záloze.

Na iPadu použivám hlavně:

… a mnoho dalších menších placených i bezplatných aplikací.

Tento seznam berte jako inspiraci, protože tvořit se dá se vším, co máte zrovna po ruce – limit je jen vaše představivost 🙂

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.