Naše třída
Cestovatelský deník

Cestovatelský deník

Děti si z výletů – školních i rodinných – často chtějí odnést nějakou památku. Znáte to asi taky. 🙂 Ať už jako učitelé čekající na náměstí, než si všichni nakoupí a utratí poslední desetikorunu, nebo jako rodiče. Vzhledem k tomu, že nejsem zastáncem velkých plyšákových a sladkých nákupů z výletů, snažili jsme se v rodině jít jinou „cestou z výletů“. 🙂

Máme vlastní cestovatelský deník, do kterého si lepíme, a od tří let už si i dcera sama lepí, turistické nálepky z míst, která jsme společně navštívili.

Cestovatelský deník

Pochopitelně existují v infocentrech k prodeji turistické deníčky, ale my chtěli mít pro dceru „ten její“. Nadšeně jím listuje a vzpomíná, na naše společné výpravy… I když pravda, že některá místa viděla jen z kočárku. 🙂

Až bude starší a bude umět psát, a navštívíme-li nějaké místo opakovaně, může si na druhou stranu vedle nálepky dát razítko, připsat, či domalovat své postřehy a dojmy a doplnit další data.

Cestovatelský deník

A proč tento rodinný tip vkládám zde?

Protože se líbí nejen našim známým, kterým už je připravujeme jako dárky pro jejich děti, ale  taky mám v plánu ho před prázdninami rozšířit i mezi třídní školáky, kteří by ho po létě mohli přinést ukázat  v září zpět do třídy.

Cestovatelský deník

Zvláště, když letos neseme motivační třídní název Cestovatelé, tak se náš maskot mýval bude na titulce takového deníku určitě skvěle vyjímat. Už se na realizaci tohoto svého školního plánu těším. A na reakci dětí pak ještě o to více. 🙂

Cestovatelský deník

Sama jsem zvědavá, kdy a zda se nám stránky zaplní. Taky jste nálepkoví sběrači? 🙂 Tyto jarní dny úplně vybízí k tomu, někam se třídou či o víkendu s rodinou a přáteli, vyrazit.

Přeji vám krásné jarní výpravy za poznáním a objevování. 🙂 KMK

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Komentáře: 2

  • Pro leváčka prima nápad. Pro praváčka bych navrhovala lepení obrázků doleva, ať se mu vpravo lépe píše. 😉

    • Galerie u článku asi trochu zkresluje, protože ty stránky v deníku jsou jednostranné a nálepka je vždy na levé straně a text vpravo. Když si rozkliknete galerii tak to bude možná zřetelnější 🙂

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.