Naše třída
Starověký Egypt - Interaktivní prohlídka

Starověký Egypt – Interaktivní prohlídka

Na začátku roku vyšla hra Assassin’s Creed Origins, která je skvělá… Nebojte se, nebudu Vás zatěžovat nějakou počítačovou hrou, aby se z  Vás nestali vrahové a bůh ví co ještě, stejně jako z těch nebohých dětí, které hry hrají 🙂

Chci Vám říct, že součástí této hry je herní mód (režim) s názvem „Discovery Tour„, ve kterém můžete procházet Egyptské památky a bez kapky krve se dozvědět zajímavé informace o Egyptě, jeho obyvatelích a běžném životě. Na tomto režimu pracovali vývojáři spolu s egyptology a musím říct, že se jim to opravdu povedlo! Do dějepisu jako dělané… Bohužel, je to celé v angličtině (což je škoda, protože hra jako taková je kompletně s českými titulky), takže to bude chtít přípravu nebo zkusit najít překlady.

Update: Discovery mód se dá koupit i samostatně za cca 20€. Takže nemusíte kupovat celou hru, což je fér nabídka. Myslím si, že z části je to i proto, že hra má věkový ratting 18+ a samotný mód 13+, takže teoreticky by děti neměly možnost se k módu legálně dostat, kdyby byl součástí hry a neprodával se samostatně.

Starověký Egypt mě zajímá (pár knih jsem o něm přečetl a dokonce jsem si kdysi na vysoké škole koupil učebnici hieroglyfů – BTW: další nápad do dějepisu), ale i tak jsem byl překvapený, jaké zajímavosti tento mód přináší.

Jak Discovery mód popisují vývojáři?

Naslouchali jsme a snažili se pochopit, co by pedagogové očekávali, kdybychom vytvořili oddělený režim pro učitele. Tak jsme získali představu o ideální délce, aby to bylo použitelné ve třídě. Prohlídky by měly trvat méně než dvacet minut, možná v průměru pět minut, aby zůstal prostor pro diskuzi a aby studenti mohli Discovery Tour sami vyzkoušet.

 

Zdroj: https://bonusweb.idnes.cz/assassin-s-creed-origins-discovery-tour-fd3-/Novinky.aspx?c=A180214_135428_bw-novinky_oz

 

 

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.