Naše třída
Slavné dny + Kalendář

Slavné dny + Kalendář

Internetová televize Stream.cz vytvořila populárně naučný pořad Slavné dny. Jednotlivé epizody ve formě videa se zabývají zajímavými historickými událostmi, které se staly v konkrétní den – např. 20. leden je „Den, kdy byl popraven Ludvík XVI.“. Pořad je na profi úrovni – komentář k videu čte Pavel Zuna, při tvorbě Stream spolupracoval s Moderní dějiny a Občankáři.cz (teda alespoň to mají v hlavičce webu, nějak jsem to do hloubky nezkoumal).

Na portále Slavné dny jsou u jednotlivých epizod dostupné vzdělávací metodiky a pracovní listy (pracovní listy jsou bohužel jen u některých epizod), takže můžete jednoduše zařadit do výuky.

PS: Slavné dny vyšly i knižně (1. díl, 2. díl)…

Bonus: Slavné dny v Google Kalendáři

Vytvořil jsem sdílený Google Kalendář, ve kterém jsou všechny dostupné epizody – každá epizoda má vlastní opakující se událost v kalendáři a v popisu události je odkaz přímo na konkrétní díl, ať trochu zvednete streamu sledovanost… 🙂

Kalendář si můžete připojit do svého Google účtu a už nikdy nezmeškáte žádný Slavný den!

Tomáš Musiol

Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu :)
Mám rád Apple produkty.

Komentáře: 2

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.