Naše třída

Seminář: Rozvíjení grafomotoriky dítěte v MŠ

Anotace semináře

Cílem semináře je seznámit účastníky, zejména učitelky MŠ s problematikou rozvíjení grafomotriky dítěte v předškolním věku v prostředí mateřské školy.

Účastníci semináře se po jeho absolvování budou orientovat v oblastech RVP PV, zejména v klíčových kompetencích dítěte, ke kterému předškolní vzdělávání směřujeme, zvládnou poradenskou podporu rodičovské veřejnosti.

Budou se orientovat a aktivně zvládnou využívat nástrojů základní pedagogické diagnostiky při ověřovaní školní zralosti a připravenosti dítěte pro vstup do ZŠ právě v oblasti úrovně grafomotorických dovedností a schopností dítěte.

Praktickými ukázkami si ověří, jakými metodami lze tyto kompetence dítěte v předškolním věku rozvíjet a dokáží tyto vědomosti aplikovat do svých vzdělávacích programů (ŠVP – TVP). Budou se orientovat ve výběru vhodných metodických a didaktických pomůcek, které jsou důležitou součástí při pedagogické podpoře školní zralosti a připravenosti dítěte v oblasti rozvíjení grafomotoriky dítěte v předškolním věku.

Přihlášení na seminář

Semináře jsou organizovány v Ostravě pod záštitou VZDĚLÁVACÍHO INSTITUTU MŠ AGEL

Na seminář se můžete přihlásit přes Online registrační formulář.

Líbil se Vám tento článek? Pro více inspirace nás sledujte na Pinterestu.

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Pinterest