Naše třída
Slideology / Slajdologie

Jak vytvořit lepší prezentace?

Nemám to ničím podložené, ale přijde mi, že učitelé a všemožní prodejci jsou největšími výrobci prezentací na světě.

Powerpoint se už stylem pokus – omyl stihl naučit skoro každý a není to žádná raketová věda.

Horší je, že prezentacím chybí struktura myšlenek a obsahu jednotlivých slajdů, dodržování typografických a barevných pravidel, správné používání obrázků, grafů, multimédií, atd., atd…

Pokud se chcete zlepšit ve tvorbě prezentací, doporučuji knížku Slide:ology v češtině Slajdologie. Kniha je v angličtině (český překlad jsem nečetl) a je z roku 2008 (10 let stará, takže některé věci už budou překonané), není moc dlouhá a na praktických příkladech ukazuje, jak se vyvarovat běžným chybám při tvorbě prezentací a jejich obsahu. Přišlo mi fajn, že kniha neřeší jen technickou stránku tvorby prezentace (tj. jak si něco naklikat v Powerpointu), ale zabývá se taky teoretickou částí – jak si připravit obsah, strukturu, prvky dobré prezentace.

Záměrně píšu „dobré prezentace“ – neumím posoudit co je „skvělá prezentace“ (protože obsah vždy záleží na cílovém publiku, pro které se připravuje), ale tak nějak poznám, co je špatná prezentace 🙂 Kniha umí pomoct v tom, jak nedělat špatné prezentace.

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.