Naše třída
Záznamník s přepisem na psaný text

Záznamník s přepisem na psaný text

iOS Aplikace Just Press Record (placená cca 130Kč) funguje jako jednoduchý záznamník pro vaše audio poznámky, rozhovory, přednášky. Aplikace má čtyři důležité vlastnosti:

  1. Umí používat externí mikrofon, takže (teoreticky, nemám odzkoušeno) můžete použit klopový mikrofon.
  2. Umí nahrávat přes Apple Watch.
  3. Všechny nahrané audio poznámky se synchronizují přes iCloud do všech vašich zařízení.
  4. Audio poznámky umí převést do textové podoby a jednoduše text exportovat nebo kopírovat!

Záznamník s přepisem na psaný text

Aplikaci jsem testoval při „domovních“ podmínkách a fungovala dobře, ale je otázka, jak bude fungovat ve školním prostředí, kde je plno ruchů a nemluvíte přímo na mikrofon (pokud nemáte externí, nebo apple watch – viz. výše) – pokud někdo budete zkoušet ve škole, nebo na přednášce, dejte mi, prosím, vědět a článek případně doplním.

 

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.