Naše třída
Webový odkaz přímo na konkrétní úryvek textu

Webový odkaz přímo na konkrétní úryvek textu

Prohlížeče postavené na jádru Chromium 80 (Chrome, Edge, Opera, asi i Vivaldi a Brave) umí nově odkazovat přímo na konkrétní úryvek textu. Safari a Firefox by se to mělo naučit v budoucnu. Důležité je, že pokud prohlížeč tuto funkci nepodporuje, tak se chová jako u klasického odkazu a jen otevře požadovanou adresu a zbytek ignoruje.

Funkce je přímo vestavěná do prohlížeče, takže nemusíte nic instalovat a nastavovat, stačí označit požadovaný úryvek a kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit „kopírovat odkaz na zvýraznění„. Do schránky se vygeneruje speciální odkaz, který po kliku žlutě zvýrazní odkazovaný text a rovnou na něho odscrolluje.

Např. tento odkaz, který vysvětluje název projektu „Piráti“.

Tato funkce je docela užitečná pro odkazování konkrétních míst, nebo definic např. ve webových učebnicích, wikipedii apod.

Postup

 

Webový odkaz přímo na konkrétní úryvek textu

 

Uživateli, který na odkaz klikne se ukáže toto:

Webový odkaz přímo na konkrétní úryvek textu

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.