Naše třída
Virtuální prohlídka umění

Virtuální prohlídka umění

Google vzal foťáky, stativy a svou technologii StreetView a v rámci projektu Arts & Culture nafotil slavná muzea, výstavy a umělecká díla ve velkém rozlišení, díky kterému lze zkoumat opravdu i ty nejmenší detaily uměleckých děl.

Takže, pokud chcete ukázat např. jak maloval Rembrandt a rozebrat do detailu jeho tvorbu, je web ideální místo, kde začít. Rembrandt je jen ukázka, materiálu je k dispozici opravdu velké množství a divil bych se, pokud Vám bude něco z hlavních uměleckých směrů chybět.

Virtuální prohlídka umění

Update: k 100 letům Československa bylo nafocené i nově otevřené Národní muzeum.

Virtuální prohlídka umění

 

Podobný článek

Zdarma dostupná umělecká díla ve vysokém rozlišení

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.