Naše třída

Videokonference bez přihlašovacích údajů

Pokud potřebujete realizovat videokonferenci s minimálními vstupními požadavky na vybavení účastníků (tj. vaše škola nemá zavedenou infrastrukturu na Google nebo MS a teď je nereálné tyto služby narychlo rozchodit, vytvořit všem uživatelské účty, proškolit učitele…) doporučuji dvě služby, které lze používat jen v internetovém prohlížeči a nejsou potřeba ani žádné přihlašovací údaje.

První služba se jmenuje Whereby. Používám ji často v situacích, kdy druhá strana nemá nainstalovanou žádnou běžnou aplikaci pro videokonference (Skype, Teams, Hangouts, Facetime…). Stačí kliknout na vygenerovaný odkaz, zadat své jméno / přezdívku a povolit v prohlížeči mikrofon / videokameru a může se komunikovat. Skvělé je že služba nabízí i sdílení obrazovky. V zdarma dostupné variantě je omezení na jednu místnost / třídu a 4 uživatele, placený tarif (10 USD / měsíc, umožní 3 místonosti, v každé 12 uživatelů, 60 USD / měsíc neomezeně místností a uživatelů). Těch pár následujících kritických měsíců lze za pár dolarů nějak překousnout…

Update: Podrobnější článek o Whereby vyšel na iDnes.cz.

Druhou variantou je Skype free conference call, který umí provozovat zdarma dostupné hovory přes prohlížeč a nabízí v podstatě to stejné co Whereby a je limitovaný 50 účastníky v jednom konferenčním hovoru. Tvorba konference je trochu neohrabaná a snaží se vás primárně napojit na MS účet, otveřít se ve aplikaci Skype pokud ji máte nainstalovanou, ale lze se doklikat na přihlášení bez klasického jména a hesla.

Samozřejmě můžete udělat videokonference přes mobil přes Whatsapp, Messengeru nebo Facetime, problém je v tom že tyto služby jsou vázané na poskytovatele a potřebu přihlašovacích účtů.

Videokonference bez přihlašovacích údajů
Join as guest = Nemám jméno a heslo 🙂

Líbil se Vám tento článek? Pro více inspirace nás sledujte na Pinterestu.

Přidat komentář

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Pinterest