Naše třída

Už jen krok, a je zde nový rok

Věřím, že jste si – jako učitelé a rodiče – užili krásné svátky s rodinou a přáteli, a vstup do roku 2019 bude dle vašich přání a představ. 🙂

Už jen krok, a je zde nový rok

                  V novém roce vám přeji, ať záříte – zdravím, štěstím, láskou a porozuměním,
ať nejste sami a máte vždy koho obejmout.

Taky vám, jako učitelům, přeji otevřenou mysl pro nápady, chuť, trpělivost a čas na jejich realizaci, pochopení a součinnost ze strany rodičů, kolegů, ale hlavně dětí. Ty jsou podle mě tou nejlepší zpětnou vazbou v tom, zda svou práci děláte dobře a rádi. A tak jim naslouchejme, vnímejme a inspirujme se i jimi samotnými. Ne vše, co děláme, třeba i s tím nejlepším úmyslem, musí být vždy tou nejlepší cestou pro ně. A ne  vše, co ony třeba někdy i negují, je proto, že “chtějí zlobit!” Koukejme na svět někdy i s jejich perspektivy a úhlu pohledu. Ptejme se a naslouchejme. Otevřeně komunikujme. Mohou nás totiž v mnohém také učit.

Ať se vám vaše nová roční práce daří, ať vás baví a neupadnete do stereotypu. Zapálí jen ten, kdo hoří… Ať tedy svítíte a šíříte světlo touhy po poznání, pochopení a porozumění, a jste si s důvěrou nablízku – doma i ve třídě.

S přáním krásných prožitých – nejen přežitých – hodin a dní máma a učitelka KMK.

Líbil se Vám tento článek? Pro více inspirace nás sledujte na Pinterestu.

Přidat komentář

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Pinterest