Naše třída
Už jen krok, a je zde nový rok

Už jen krok, a je zde nový rok

Věřím, že jste si – jako učitelé a rodiče – užili krásné svátky s rodinou a přáteli, a vstup do roku 2019 bude dle vašich přání a představ. 🙂

Už jen krok, a je zde nový rok

                  V novém roce vám přeji, ať záříte – zdravím, štěstím, láskou a porozuměním,
ať nejste sami a máte vždy koho obejmout.

Taky vám, jako učitelům, přeji otevřenou mysl pro nápady, chuť, trpělivost a čas na jejich realizaci, pochopení a součinnost ze strany rodičů, kolegů, ale hlavně dětí. Ty jsou podle mě tou nejlepší zpětnou vazbou v tom, zda svou práci děláte dobře a rádi. A tak jim naslouchejme, vnímejme a inspirujme se i jimi samotnými. Ne vše, co děláme, třeba i s tím nejlepším úmyslem, musí být vždy tou nejlepší cestou pro ně. A ne  vše, co ony třeba někdy i negují, je proto, že „chtějí zlobit!“ Koukejme na svět někdy i s jejich perspektivy a úhlu pohledu. Ptejme se a naslouchejme. Otevřeně komunikujme. Mohou nás totiž v mnohém také učit.

Ať se vám vaše nová roční práce daří, ať vás baví a neupadnete do stereotypu. Zapálí jen ten, kdo hoří… Ať tedy svítíte a šíříte světlo touhy po poznání, pochopení a porozumění, a jste si s důvěrou nablízku – doma i ve třídě.

S přáním krásných prožitých – nejen přežitých – hodin a dní máma a učitelka KMK.

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.