Naše třída

Třídní přání a oslavy

Výzdoba třídy

Ač se řeší GDPR, tak ve třídě víme, kdy a kdo slaví narozeniny. 🙂 A slavíme je společně a rádi. Vyvěšuji “nápis na vlajkách” na tabuli, vpisuji jméno oslavence a připíjíme si bublinkami. 🙂

Třídní přání a oslavy

 

Třídní přání a oslavy

Výroba přání

Společně pro oslavence “tajně” tvoříme a podepisujeme přání, které je třídně tématické. Tentokrát nelepím nálepky maskota, a nenechala jsem si ani udělat jedno velké razítko stejné s maskotem, ale používám gumová razítka. Jsou to sice lišky, ale měníme jim pruh na ocase a mýval je na světě. 🙂 A dokonce v různých polohách a rolích.

Třídní gratulace

Děti si vzájemně popřejí, společně oslavenci zpíváme a někdy se stává, že si vzájemně nosí i osobní dárky, což jde zcela mimo mě. Třídní dárek jsme kupovali, když jsme byli jednou pozvaní jako třída na dopolední zahradní oslavu se sportovními stanovišti. To jsme po dohodě s třídou zakoupili plyšového dráčka z třídních peněz z jarmarku a vyráběli nejen přání, ale i společný dračí obraz.

Co se peče?

Pamatuji si, že bylo běžné, už když jsem chodila na základní školu já, přinést balíček bonbónů a o ten se ve třídě podělit. A i dnes bych to pokládala za dostačující.  Ale teď se častěji stává, že už od školky se narozeniny slaví ve třídě i s dorty či buchtami nebo marcipánovými figurkami.

A i já se musím přiznat, když jsem měla narozeniny – už za katedrou – tak jsem dětem pekla muffiny. A když jsem měla jednou ve třídě dítě narozené o den dříve a jiné o den později, než já v říjnu, tak jsem se domluvila s jejich maminkami a nechala jsem tenkrát pro celou posádku upéct pirátský dort (další dva roky se dobrovolně prostřídaly další maminky a to i v roce, kdy jsem jejich děti už neučila). Možná jsem tím tehdy, zcela neplánovaně a nečekaně, rozpoutala “sladkou plavbu”… To je pak ale nutné u třídního mlsaní dohlédnout i na to, zda někdo nemá alergie na mléko, oříšky, bílek… A je pak i nutné, mít k tomu nějaký ten “servis” – nůž, talířky, vidličky či lžičky.

A co se pije?

A když se bouchají šampusy, tak jsem pak láhve řadila na skříňce a brali jsem si je pak prázdné na školu v přírodě, kdy jsme si je ozdobili, podepsali a měli je týden jako své schránky. Odnesli jsme si je zpět do školy. A po dvouleté společné pirátské plavbě je na každém z členů posádky, kdy si obsah otevře a přečte.

Jednu třídní láhev jsem si společně otevřeli a rozbili na konci školního roku. A bylo to dojemné čtení.

Třídní přání a oslavy

Slavíte ve třídě s dětmi narozeniny? A využíváte pak nějak následně i vy prázdné láhve?

Líbil se Vám tento článek? Pro více inspirace nás sledujte na Pinterestu.

Přidat komentář

Kateřina Musiol Kuchnová

Učím na 1. stupni na soukromé základní škole. Na těchto stránkách bych ráda uveřejnila své postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce.

Pinterest