Naše třída
Tisíc knih - Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, co máš číst!

Tisíc knih – Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, co máš číst!

Projekt Tisíc knih vznikl v rámci GDG Garage a klade si za cíl doporučit 1000 knih, které jsou podobné té, o kterou se zajímáte. Vývojáři dali hlavy dohromady, Městská knihovna v Praze poskytla data a mohlo se začít tvořit 🙂

Doporučení, která dostanete, jsou vytvářena jednoduchým (no jednoduchým… viz video z přednášky) algoritmem. Všech 1000 doporučení nebude asi 100% smysluplných, ale i tak je to skvělá pomůcka při hledání, co právě číst.

Záznam přednášky

Záznam přednášky o tom, jak projekt vznikal a jaké technologie jsou v pozadí.

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.