Naše třída
Předčítání obrazovky pro iPhone

Předčítání obrazovky pro iPhone

Předčítání obrazovky pro iPhone
Ukázka předčítání ebooku na iPhone

Tento tip nesouvisí přímo s výukou, ale je užitečný, pokud nemáte čas na čtení (elektronických) knih na Vašem iPhone. Androidy určitě budou mít něco podobného, ale budete muset googlit.

V nastavení iPhone je schovaná užitečná funkce „Předčítat obsah obrazovky„, která aktivuje čtení obrazovky – je to sice robotický hlas, ale úroveň je překvapivě dobrá. Takže stačí otevřít ebook (nebo třeba uložený článek), nasadit sluchátka a nechat si předčítat.

Aktivace

Nastavení ⇨ Obecné ⇨ Zpřístupnění ⇨ Čtení ⇨ Předčítat obsah obrazovky

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.