Naše třída
Mussila - Hudební výchova na iPadu

Mussila – Hudební výchova na iPadu

Tento článek nebude o Garage band od Apple, který každý majitel iPadu určitě už vyzkoušel :). Ale o pěkné interaktivní aplikaci Mussila, která je zdarma dostupná pro iOS i Android (nabízí nákupy v aplikaci, ale na začátek se bez nich v pohodě obejdete).

Aplikace je rozdělená na 5 základních částí (Kouzelný ostrov, Kouzelný les, Planetky, Mussila DJ, Mussila Jam session):

Magický ostrov

Magický ostrov je základní herní náplň aplikace a je rozdělen na čtyři různé prostředí, které reprezentují oblasti hudební výchovy. Z magického ostrova potom obsahově vycházejí ostatní části aplikace – je to logické, pokud nezvládnete základní hudební nástroje a noty, nemá se asi smysl pouštět do DJ’ingu, ale i když pár takových jsem už na Stodolní taky slyšel … 🙂

Mussila - Hudební výchova na iPadu

  • Ledovec – Hudební nástroje
  • Poušť – Rytmus
  • Sopka – Melodie
  • Lesy – Výuka hry na klávesy (placená část, 79 Kč)

Ostatní části jsem nezkoušel – dcera je ještě na další sekce malá a já nejsem úplně nadšenec do hudební výchovy :), ale věřím, že i ostatní části mají ve výuce smysl. Podívejte se na přiložené video a hned vám bude jasnější jak aplikace funguje a co nabízí:

https://youtu.be/ClGYR28kU8A

Tomáš

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář