Naše třída
Mentimeter - hlasování a evaluace výuky

Mentimeter – hlasování a evaluace výuky

Ráda bych Vám představila volně dostupnou aplikaci, která Vám umožní snadné hlasování. Jedná se o mentimeter.com. Samozřejmě si musíte založit účet, což je otázka chvilky. A pak už jen napíšete potřebné otázky. Má i verzi placenou, kde nejste omezováni počtem použitých slidů.

Jak tuto aplikaci využít? Někdy máme povinnost evaluace výuky, nebo po reakci posluchačů toužíte sami. Stačí vložit emotikony a dát hlasovat.     

Mentimeter - hlasování a evaluace výuky

Nebo nevíte, jaké jsou preference Vašich žáků při výběru školního výletu? Stačí udělat rychlé hlasování a výsledek znáte do jedné minuty.

Aplikace ale umožňuje i otevřené odpovědi. Všechny reakce se Vám hned ukáží jakoby na nástěnce, což může být využito jako branstorming např. k novému tématu.

Určitě ale najdete i další využití:)

Monika Kuchnová

Už pár let učím španělský jazyk na střední škole, posledních pár let externě pracuji na katedře romanistiky FF OU jako učitel oborové didaktiky

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.