Naše třída
E-book: The Why Use...

E-book: The Why Use…

Apple na svých oficiálních stránkách zveřejnil zdarma dostupný e-book The Why Use… (resp. spíše se jedná o e-bookovou sérii). Tato e-booková série se zabývá nasazením ICT technologií do výuky s využitím iPadů / iPhonů.

Jednotlivé e-booky ukazují jak smysluplně a kreativně lze ve třídě použít např.

  • smajlíky
  • QR kódy
  • Minecraft
  • zelené plátno
  • rozšířenou realitu…

Autor e-booků Simon Pile o této sérii říká:

každá kniha zkoumá deset jednoduchých způsobů, jak používat technologii ve třídě se studenty a rozvíjet způsob, jakým si myslí a jak se učí. Deset nápadů pochází z řady technik a lekcí, které jsou v učebně vyzkoušeny a testovány. Můžete se sami rozhodnout, které chcete prozkoumat.

BTW: Celý autorův web stojí za prozkoumání!

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.