Naše třída
Den offline

Den offline

Webový magazín Flowee.cz s podporou Národního centra bezpečného internetu vyhlašuje na 29. září 2018 akci #denoffline, která spočívá v tom, že se máme vyfotit s hashtagem #denoffline, v sobotu skočit někam mimo počítač a mobil a v neděli vstanout v 6:00 a rychle napsat report o tom jak to bylo super, když jsem byl offline 🙂

Docela fajn nápad, ale pokud digitální detox myslíte vážně mám dva tipy na aplikace, které mi docela s detoxem pomáhají: Freedom.to a novinka v iOS 12 – Čas u obrazovky.

Freedom.to

Freedom.to je placená aplikace, která umí podle časového rozvrhu blokovat zvolené webové stránky. Aplikaci si nainstalujete do počítače nebo mobilu a přes webové rozhraní si naklikáte, kdy a co chcete blokovat.

Můj rozvrh vypadá například takto:

Den offline

Takže na mobilu se přes pracovní dobu se nedostanu na sociální sítě a vybrané zpravodajské weby. Od 6:00 – 20:00 se nedostanu na sociální sítě, apod…

Čas u obrazovky

Čas u obrazovky je užitečná funkce, kterou přinesl nový operační systém od Apple pro mobilní zařízení iOS12. Aplikace analyzuje jak použiváte Váš iPhone (nebo iPad) a dovolí vám nastavit limity pro jednotlivé aplikace, nebo skupiny aplikací – takže můžete nastavit např. 25 minut denně na hry, 25 minut denně na sociální sítě a za odměnu lze čas prodlužovat 🙂

Netuším jestli je něco podobného pro Android, ale hádám, že se určitě něco najde.

Skvělé je, že obě aplikace můžete nastavit tak, aby fungovaly na více zařízeních, takže můžete rozumně plánovat počítačový čas i pro Vaše děti.

 

 

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.