Naše třída
3D modely a vizualizace od NASA

3D modely a vizualizace od NASA

Žijeme v době kdy 3D tisk už není technologie ze sci-fi filmů. 3D software je k dispozici zdarma, Průša tiskárny jsou dostupné za cenu smartphone střední třídy a do toho všichni sedíme doma v karanténě…

Začal jsem si hrát s 3D grafikou konkrétně s Blender (pokud vás to zajímá, budu rád když mě budete sledovat na Instagramu – nebojte nedávám zde fotky koláčků a káviček, ale snažím se zachytit své roční zlepšení z úplného nováčka, který o 3D grafice věděl jen to, že je definovaná pomocí X,Y,Z… nečekejte žádné vizuály jako z Holywoodu, dávám tomu maximálně hodinu denně) a narazil jsem na super zdroje – NASA má oficiální stránku se svými 3D modely, texturami a vizualizacemi! Dokonce má modely připravené přímo pro 3D tisk.

Pokud se o 3D alespoň trochu zajímáte, nebo dokonce máte ve škole 3D tiskárnu určitě vyzkoušejte.

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.