Naše třída
3D herní postavy

3D herní postavy

Hero Forge je intuitivní webový 3D editor pro tvorbu herních postav, které si po uložení můžete koupit jako hotové výrobky (cca 30€), nebo ve formě binárního souboru pro 3D tiskárnu (cca 10€) – jen tahle možnost sama o sobě je super věc a živě si dovedu představit, jak krásně by mohly vypadat herní postavičky mých oblíbených her.

Při zkoumání jsem narazil na jinou užitečnou vychytávku a to je ukládání screenshotu vytvořené postavičky (dostupné úplně zdarma). Postavička se exportuje přesně ve zvoleném úhlu a osvícení a je odstraněné pozadí – takže výstupem je běžný PNG soubor s průhledným pozadím, který můžete libovolně dokreslovat! A tady dle mého názoru nastává ta pravá zábava, pokud alespoň trochu umíte ovládat některé grafické editory a znáte efekt vrstvy multiply 🙂 Díky multiply efektu můžete obrázek vybarvovat a budou zachované stíny a barevné přechody – efekty vrstev jsou to trochu na delší povídání a znalci by mě s tímto kratkým vysvětlením hnali, ale zájemce odkážu třeba na popis efektů v nápovědě pro Adobe Photoshop. V různých editorech to funguje trochu jinak, ale princip je plus mínus stejný.

Hero Forge tedy můžete využít jako editor pro podklady na 3D tisk, nebo jako základ pro domalování různých komixů nebo scének – určitě by šel udělat nějaký jednoduchý komix s historickým námětem – Opráski sčeski historje asi tvořit s dětmi nemusíte :), ale doufám že chápete co tím chci říct – těch možností je opravdu hodně.

Ukázka, kterou jsem zvládnul za 15min na vygenerovat a domalovat na iPadu v Procreate:

3D herní postavy

 

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.