Postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce

Jak vytvořit lepší prezentaci?

J
Tomáš Musiol

Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu :)
Mám rád Apple produkty.

Nemám to ničím podložené, ale přijde mi, že učitelé a všemožní prodejci jsou největšími výrobci prezentací na světě.

Powerpoint se už stylem pokus – omyl stihl naučit skoro každý a není to žádná raketová věda.

Horší je, že prezentacím chybí struktura myšlenek a obsahu jednotlivých slajdů, dodržování typografických a barevných pravidel, správné používání obrázků, grafů, multimédií, atd., atd…

Pokud se chcete zlepšit ve tvorbě prezentací, doporučuji knížku Slide:ology v češtině Slajdologie. Kniha je v angličtině (český překlad jsem nečetl) a je z roku 2008 (10 let stará, takže některé věci už budou překonané), není moc dlouhá a na praktických příkladech ukazuje, jak se vyvarovat běžným chybám při tvorbě prezentací a jejich obsahu. Přišlo mi fajn, že kniha neřeší jen technickou stránku tvorby prezentace (tj. jak si něco naklikat v Powerpointu), ale zabývá se taky teoretickou částí – jak si připravit obsah, strukturu, prvky dobré prezentace.

Záměrně píšu „dobré prezentace“ – neumím posoudit co je „skvělá prezentace“ (protože obsah vždy záleží na cílovém publiku, pro které se připravuje), ale tak nějak poznám, co je špatná prezentace 🙂 Kniha umí pomoct v tom, jak nedělat špatné prezentace.

Líbil se vám tento článek?

Pokud ano, budeme rádi, když se přihlasíte k odběru nových článků přímo do Vašeho e-mailu.

Je to jednoduché... Stačí zadat Vaši e-mailovou adresu do políčka níže a já vám budu jednou týdně posílat souhrn publikovaných článků.

Postřehy, zkušenosti, zážitky a podněty k výuce

Archiv

Kategorie

Sociální sítě