Naše třída
Gmail alias: tip pro vaše google e-maily

Gmail alias: tip pro vaše google e-maily

Dnešní krátký tip z rubriky Technika a počítače je pro uživatele Gmailu. Není to žádná novinka a Gmail má možnost používat aliasy (task-specific email) už poměrně dlouho, ale spousta lidí o nich neví nebo úplně nechápou k čemu se jím můžou hodit.

Gmail alias s tečkou

Každá Gmail adresa při své registraci automaticky registruje všechny kombinace s tečkou i bez tečky, takže pokud si zaregistrujete adresu např. nase.trida.cz@gmail.com, tak automaticky máte adresy na.se.tri.dacz@gmail.com, nasetridacz@gmail.com, apod…

Původní záměr byl nejspíš aliasovat adresy s překlepy právě ve znaku „.“, ale docela dobře se to dá použít pro registraci různých uživatelských účtů na e-mailovou adresu, protože většina algoritmů je napsaná jako: nasetridacz <> nase.trida.cz, takže nebudou řvát, že zadaná adresa už existuje.

 

Gmail alias
Gmail alias

 

Gmail alias se znaménkem plus „+“

Ke každé Gmail adrese můžete připojit libovolná klíčová slova, která musí následovat za znakem plus „+“. Takže můžete napsat email ve tvaru nase.trida.cz+spam@gmail.com a email přijde do Vaši schránky stejně jako vždycky – trik je v tom, že na tu část za znakem plus můžete aplikovat automatické filtry pro doručenou poštu. Takže jste schopní si takto označit emaily z různých diskuzí, webů, reklamních akcí apod.

Věřím, že se Vám tyto dva krátké tipy budou hodit – mě to pomáhá docela dost 🙂

Varování! Tyto triky fungují jen pro Gmail adresy, na seznam, centrum apod. to samozřejmě nebude fungovat!

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Přidat komentář

Jste začínající učitel a čeká Vás začátek nového školního roku na 1. stupni základní školy a máte obavy z toho, co Vás čeká, na co se připravit, co raději ignorovat? 

Poslední dobou dostávám podobné dotazy, proto jsem se rozhodla, že budu pořádat kurz pro začínající učitele a online konzultace, kde můžeme osobně probrat Vaše konkrétní dotazy, na které ráda zodpovím na základě své zkušenosti z dlouholeté praxe ve školství.

Momentálně připravuji nový web, ale trochu se to (jako všechny IT projekty) natahuje 🙂

Pokud byste o společnou online konzultaci měli zájem, napište mi na katka@nase-trida.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Úspěšný start do nového školního roku přeje Katka.