Naše třída

Gmail alias: tip pro vaše google e-maily

Tipy a triky pro Gmail (Gmail alias)

Dnešní krátký tip z rubriky Technika a počítače je pro uživatele Gmailu. Není to žádná novinka a Gmail má možnost používat aliasy (task-specific email) už poměrně dlouho, ale spousta lidí o nich neví nebo úplně nechápou k čemu se jím můžou hodit.

Gmail alias s tečkou

Každá Gmail adresa při své registraci automaticky registruje všechny kombinace s tečkou i bez tečky, takže pokud si zaregistrujete adresu např. nase.trida.cz@gmail.com, tak automaticky máte adresy na.se.tri.dacz@gmail.com, nasetridacz@gmail.com, apod…

Původní záměr byl nejspíš aliasovat adresy s překlepy právě ve znaku “.”, ale docela dobře se to dá použít pro registraci různých uživatelských účtů na e-mailovou adresu, protože většina algoritmů je napsaná jako: nasetridacz <> nase.trida.cz, takže nebudou řvát, že zadaná adresa už existuje.

 

Gmail alias
Gmail alias

 

Gmail alias se znaménkem plus “+”

Ke každé Gmail adrese můžete připojit libovolná klíčová slova, která musí následovat za znakem plus “+”. Takže můžete napsat email ve tvaru nase.trida.cz+spam@gmail.com a email přijde do Vaši schránky stejně jako vždycky – trik je v tom, že na tu část za znakem plus můžete aplikovat automatické filtry pro doručenou poštu. Takže jste schopní si takto označit emaily z různých diskuzí, webů, reklamních akcí apod.

Věřím, že se Vám tyto dva krátké tipy budou hodit – mě to pomáhá docela dost 🙂

Varování! Tyto triky fungují jen pro Gmail adresy, na seznam, centrum apod. to samozřejmě nebude fungovat!

Líbil se Vám tento článek? Pro více inspirace nás sledujte na Pinterestu.

Přidat komentář

Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Pinterest