Projektová výuka a třídní projekty

Články odjinud (22. 10. 2018)

Články o školství a vzdělávání, které mi za poslední týden uvízly v Pocket.
Možná jsem je četl, možná ne… připadají mi užitečné, tak je sdílím:

Downloadable Materials — The Learning Scientists
These resources were created based on research from cognitive psychology from the past few decades. To learn more about how we created the materials, see this blog.

Martin Jaroš: Mým snem je, aby české školy předávaly nejen fakta, ale učily
Dneska jsem šel do školy na třídní schůzky (já už tomu budu do konce života říkat SRPDŠ, to se nedá nic dělat). A zaujala mě tam jedna drobnost. Páťáci zrovna probírají mozek.

Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf
15. října 2018 0:01, aktualizováno 0:01 Češi objevili hrobku – Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry.

‎Connected Earth v App Storu

Vyučující na ČVUT nahradil přednášky videi na YouTube, ušetřený čas věnuje
Vyučovat se dá mnoha různými způsoby, které mají různou míru efektivity. U studentů vysokých škol se předpokládá, že mají zájem látce aktivně porozumět což rozšiřuje možnosti, které může vyučující pro své přednášky použít.

Zápisky z Robotiky – první hodiny | ZeroPage.cz
Pokud si někdo myslí, že učit programovat děti je hračka, tak se šeredně plete. Pokud si ale někdo myslí, že to je peklo, tak by to neměl ani zkoušet, protože je úplně mimo. S jistotou mohu říct jen toto: Být připraven alespoň o 2 hodiny v předu je na hraně 🙂

Halloween 3D Printing Tips! – YouTube
Welcome, mortal! We have decided to open our cabinet of curiosities and bring you some Halloween-themed inspiration! Read the full article here: https://www.prusaprinters.org/hallowe…STL links:Zombie Prusa https://www.thingiverse.com/thing:315…Pumpkin Spider https://www.thingiverse.com/thing:312

Formativní hodnocení je skvělý nástroj pro lepší učení | EDUin
Nabízíme zápis a zvukovou nahrávku z debaty na téma, k čemu je ve školách užitečné formativní hodnocení a jak na něj. Proběhla na konci října v rámci večerů v EDUpointu na pražském Staroměstském náměstí.

Zapojení informatiky do škol je nevyhnutelné, tvrdí Národní ústav pro vzděl
Děti se učí programovat už v mateřské školce pomocí různých hraček. Ministerstvo školství chce proto zařadit informatiku do vyučovacích osnov, takže sebere část vyučovacích hodin jiným předmětům.

Sans Forgetica – RMIT
Sans Forgetica is a downloadable font that is scientifically designed to help you remember your study notes. Sans Forgetica is a font designed using the principles of cognitive psychology to help you to better remember your study notes.

Free Online Poster Maker – DesignCap
YOUR ACCOUNT HAS BEEN REGISTERED SUCCESSFULLY! To ensure the security of your account, please check your mail and click the activation link to activate your account now.

Tomáš Musiol
Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Projektová výuka a třídní projekty