Projektová výuka a třídní projekty

Články odjinud (20. 12. 2018)

Články o školství a vzdělávání, které mi za poslední týden uvízly v Pocket.
Možná jsem je četl, možná ne… připadají mi užitečné, tak je sdílím:

Steve Crocker: Jaké jsme udělali chyby, když jsme stavěli internet – Lupa.c
Steve Crocker je považován za jednoho z otců internetu. Byl součástí týmu, který vyvinul protokoly pro ARPANET, a problematice internetu se věnuje doposud. Fungoval například jako předseda organizace ICANN, která rozděluje doménová jména a IP adresy.

O technologiích (nejen) ve školách….: Budoucnost je cloudově modrá, tak n
Jedním z úkolů školy zcela jistě je připravit studenty na život. Na ten skutečný. A to jak z pohledu tvorby jejich osobnosti, tak i znalostí.

Read color hex codes – David DeSandro at dotCSS 2018
How does a colorblind designer work with color? Not with his eyes! Instead David relies on reading color hex codes. He shares his process into understanding those six-digit codes and related insights into human vision, computer history, and digital color.

Mrazivý závěr školní inspekce: Děti nezvládají pojmout učivo, je moc obsáhl
Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS.  Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace.

15 zásadních otázek k novému pojetí informatiky ve školách | Ty brďo
Debatu o novém pojetí informatiky na základních školách sleduji už delší dobu a musím říct, že se mi ta změna líbí. Posun od „učení aplikací“ k informatickému myšlení, algoritmům, robotice… je rozhodně nutný a vítaný.

Tomáš Musiol
Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Projektová výuka a třídní projekty