Projektová výuka a třídní projekty

Články odjinud (12. 11. 2018)

Články o školství a vzdělávání, které mi za poslední týden uvízly v Pocket.
Možná jsem je četl, možná ne… připadají mi užitečné, tak je sdílím:

: Jane McGonigal: Hraní her může učinit svět lepším | TED Talk
Hry jako World of Warcraft dávají hráčům prostředky k záchraně světů a učí je návykům hrdinů. Mohli bychom tohoto mechanismu využít k řešení problémů skutečného světa? Jane McGonigal říká, že ano, a vysvětluje jak.

Scratch 3.0 Webinars – YouTube

Publish your book with Pages – Apple Support
After you provide seller and version information, you can choose a layout type for your book and enter other information about your book. Not every field is required, but many fields can help readers find your book in the Book Store. Here are some tips about the options on this page:

TOP 10 Free nástrojů, aby se naše děti naučily programovat | Arduino.cz
V dnešní době se programování mezi dětmi stává stále oblíbenější. Pro mnoho rodičů je ale uvedení jejich dětí do problematiky programování náročný úkol a to i přesto, že se pro děti může programování zdát jako rychle pochopitelné.

Náš vzdělávací systém v mnohém připomíná školní dril 19. století – ceskapoz

Paměti účastníka 1. světové války
„S jistotou můžeme tvrdit, že fotografie nepocházejí od jednoho autora. Je to zřejmé jak z řemeslné kvality a formy fotografií, tak i z jejich obsahu. Lze víceméně rozlišit dva korpusy, jeden jsme si pracovně nazvali ‚rakouský‘ a druhý ‚francouzský‘.

Tomáš Musiol
Tomáš Musiol

Nejsem učitel, nikdy jsem ve škole neučil a ani to v blízké budoucnosti neplánuji. Zajímám se o moderní technologie ve vzdělávání a digitání hračky všeho druhu.

Projektová výuka a třídní projekty